Follow my blog with Bloglovin

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Chcę być fajny! Tylko jak?

Zastanawiałeś się dlaczego wokół niektórych ludzi gromadzi się spora grupka osób, zawsze mają towarzystwo i większość chce z nimi przebywać, podczas gdy Ty nie cieszysz się taką popularnością? 
Pewne cechy Twojego charakteru determinują to, jak jesteś odbierany przez innych, czy jesteś dla nich atrakcyjny do tego stopnia, ze chcą przebywać w Twoim towarzystwie. I chociaż fundamentalne aspekty osobowości tworzą się w dzieciństwie i latach młodzieńczych, nie znaczy to, ze jesteś skazany na bycie samotnikiem przez resztę życia. Oto kilka podpowiedzi, które mogą pomóc Ci w tej przemianie.

1. Bądź sobą - maski są fajne na balu karnawałowym, albo maskaradzie. Jeśli chcesz zaskarbić sobie przychylność innych, nie możesz oprzeć tego na iluzji, jaką sprzedajesz, bo prędzej czy później sam zmęczysz się udawaniem. Najlepiej od razu postawić na naturalność. 


2. Znajdź swoje hobby - nie trzeba od razu brać udziału w nielegalnych wyścigach samochodowych. Coś, co sprawia Ci frajdę, co pochłania Ciebie całego. Wbrew pozorom nawet zbieranie znaczków może być interesujące. Wszystko zależy, jak przekażesz to innym ;).


3. Uśmiechaj się - po prostu, bo jest ładna pogoda, bo zobaczyłeś jakąś zabawną sytuację. Każdy chce przebywać w towarzystwie uśmiechniętych osób. To naprawdę fajna sprawa! 


4. Używaj słowa "Dziękuję" - często. Uprzejmość jest w cenie. Zwłaszcza teraz, kiedy obserwujemy zanik przejawów takiej zwykłej, prostej uprzejmości.


5. Pomagaj - bezinteresownie. To daje satysfakcję a dodatkowo zyskujesz wdzięczność osoby, której pomagasz.


6. Słuchaj innych - czasami nie warto na siłę forsować swojego zdania. Skoro ktoś coś mówi, z pewnych względów uważa, ze jest to istotne dla sprawy. Zyskasz szacunek drugiej osoby dając znać, że jej słuchasz. 


7. Przyznawaj się do błędów - każdy popełnia błędy, ale przyznanie się do nich często jest o wiele trudniejsze. Dla niektórych cięższe nawet od wzięcia 100 kg na klatę. Wbrew pozorom przyznanie się do błędu jest oznaką siły. Siły, która pokonała własne ego. To wzbudza szacunek.


8. Zauważaj sukcesy innych - każdy pragnie uznania. To zupełnie ludzkie i bardzo silne pragnienie. Umiejętność szczerego cieszenia się z sukcesów innych jest niezmiernie ważna w kontekście budowania szczerej i trwałej relacji. Przecież Ty tez chcesz, żeby inni widzieli, ze Tobie się udało! Więc nie pozostawiaj sukcesów innych bez echa.


9. Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym - To słowa Beniamina Franklina, wybitnego dyplomaty amerykańskiego. Zapytany o swój sukces w dziedzinie zjednywania sobie ludzi, powiedział, że tak naprawdę otwarta krytyka, bardzo rzadko przynosi spodziewane rezultaty. Dlatego unikaj mówienia złych rzeczy na temat innych. Ludzie z klasą tego nie robią. 


10. Bądź miły - to co dajesz innym, prędzej czy później wróci do Ciebie. Warto być uprzejmym.


11. Wspieraj - daj znać innym, że mogą na Ciebie liczyć.


12. Dotrzymuj danego słowa - jeśli nie jesteś pewien, czy możesz spełnić obietnicę, nie deklaruj, że zrobisz daną rzecz. A jeśli już się do czegoś zobowiążesz, wypełnij zobowiązanie.


13. Odpisuj na wiadomości - Chyba nikt nie lubi, jeśli pozostawia się pytanie bez echa. Dlatego odpowiadaj na pozostawione wiadomości. Jest to przejaw szacunku dla rozmówcy. 



To z grubsza tyle. Pamiętaj, ze to tylko wskazówki. Z pewnością jest więcej rzeczy, które sprawią, że ludzie będą chcieli z Tobą przebywać, więc szukaj własnych odpowiedzi i sprawdzaj, jakie przynosza skutki. I pamiętaj, że nie warto udawać kogoś innego. Wielu ludzi chce upodobnić się do swoich idoli, a tak naprawdę nie zdają sobie sprawy, że wybierając bycie czyjąś kopią, tracą szansę na bycie oryginalną, pełną wersją Siebie!
Nawet nosząc kolorowe skarpetki :).


Macie coś do dodania od siebie?

5 komentarzy:

  1. A co jeśli nie wiemy kim jesteśmy a poznanie siebie wiąże się z odkryciem całego tego gówna które jest w nas?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bronić lub przeciwdziałać czemuś, możesz wyłącznie wtedy, że wiesz, że to istnieje. Wtedy możesz przyjrzeć się temu i stwierdzić, czy to faktycznie aż tak wielkie gówno ;). I zrobić coś z tym, albo nie.

      Usuń
    2. niewiedza jest wygodniejsza.

      Usuń
    3. Wszystko sprowadza sie do tego, co chcesz osiągnąć. :)

      Usuń
  2. pniesz się coraz wyżej! oby tak dalej!

    OdpowiedzUsuń